75 гадоў з дня трагедыі беларускай Хатыні

22 сакавіка споўнілася 75 гадоў з дня трагедыі, якая адбылася ў беларускай Хатыні. Сёння ні на адной геаграфічнай карце няма гэтай беларускай вёскі, знішчанай фашыстамі …

У гэты дзень у школе адбыліся мерапрыемствы, прысвечаныя гэтай трагічнай даце. Вучні і настаўнікі хвілінай маўчання ўшанавалі ўсіх, хто загінуў у час Вялікай Айчыннай вайны. У класах адбыліся Урокі мужнасці, класныя гадзіны, гутаркі. Вучні чыталі вершы, знаёміліся з матэрыяламі прэзентацый, з якіх даведаліся аб Хатынскай трагедыі.

Настаўніца беларускай мовы і літаратуры,
Пыжова Ала Аляксандраўна

K 75-летию Хатынской трагедии

22 марта в нашей школе прошли мероприятия, посвященные 75-летию Хатынской трагедии.

Именно 22 марта 1943 года были сожжены жители этой белоруской деревни.

День начался с минуты молчания. Затем в классах прошли информационные и классные часы, уроки памяти. На классных часах ученикам рассказали о мужестве и отваги белорусского народа во время Великой Отечественной войны.

Педагог-организатор,
И. В. Боровикова